• Посилання скопійовано

10 червня – останній день для подання до ДПС фінзвітності-2021 разом з аудиторським висновком

В які строки, в якому форматі та як саме платники податків можуть подати аудиторський звіт до фінзвітності за 2021 рік? Хто через війну може подати ці документи після закінчення воєнного стану, а хто ні? Який штраф чекатиме за неподання?

10 червня – останній день для подання до ДПС фінзвітності-2021 разом з аудиторським висновком

Нагадуємо, що відповідно до п. 3 ст. 14 Закону №996, залежно від категорії суб’єкта господарювання фінзвітність разом з аудиторським висновком мають подавати:

  • підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб'єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях – не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством;
  • великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі);
  • інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі).

 

Як подати до ДПС?

У свіжому розʼясненні ДПС наголошено, для платників податку, на прибуток, які зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом! 

Вони, за допомогою Електронного кабінету,  мають можливість надіслати до ДПС  не пізніше 10 червня року, наступного за звітним:

  • річну фінансову звітність у форматі XML за допомогою режиму «Введення звітності»;
  • аудиторський звіт разом із супровідним листом у форматі pdf (обмеження 5 МБ) за допомогою режиму «Листування з ДПС».

 

Як визначається дата  подання аудиторського звіту до ДПС?

Датою подання аудиторського звіту із супровідним листом є дата реєстрації супровідного листа в органі ДПС.

Протягом одного робочого дня після надсилання такого листа до органу ДПС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації.

Інформацію щодо отримання та реєстрації листа в органі ДПС можна переглянути у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у вкладці «Вихідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи».

 

А що буде за неподання під час війни?

За загальними правилами у разі неподання (несвоєчасного подання) річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом, яка підлягає оприлюдненню, застосовується відповідальність, передбачена пунктом 120.1 ПКУ для подання податкових декларацій (розрахунків). Штраф, передбачений цією нормою, становить 340 гривень, а за повторне порушення (якщо протягом року вже застосовувався такий штраф) – 1020 гривень.

Наразі йде війна, встановлено воєнний стан, тому діють окремі правила ПКУ.

За ними у разі відсутності можливості своєчасно виконати податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків, звітування та реєстрації ПН та РК платники податків звільняються від фінштрафів при виконанні обов’язків протягом 6 місяців після війни.

Але те, як має бути доведено, хто мав можливість звітувати, в хто ні, повинно бути визначено згідно спеціального Порядку - після 27 травня Мінфіну доручено його розробити. На жаль, станом на 7 червня його так й не затверджено.

Тож,  як при таких обставинах доводити ДПС неможливість надсилання аудиторського звіту разом з фінзвітністю - поки невідомо. І кожному порушнику доведеться зробити це індивідуально.  Про це ми писали тут та тут.

А от штрафів щодо неоприлюднення фінзвітності може й не буде, але поки що це тільки в проекті! Д. Шмигаль зареєстрував у ВРУ законопроєкт №7378 щодо звільнення від відповідальності за порушення строків оприлюднення фінансової звітності у період дії воєнного стану. Його вже підтримав комітет Гетманцева, але далі справа поки не пішла.

 

 

Позиція Мінфіну щодо адміштрафів

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні Законом України від 03.03.2022 р. №2115-ІХ «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» (далі – Закон №2115-ІХ) передбачено, що, зокрема, юридичні особи подають фінансові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи.

У період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його завершення до фізичних осіб, фізичних осіб – підприємців, юридичних осіб не застосовується адміністративна та/або кримінальна відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності та/або документів, визначених пп. 1 п. 1 Закону №2115-ІХ.

***

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»