• Посилання скопійовано

Блокувати ПН та РК будуть ще більше: проєкт змін від Мінфіну

Завдяки змінам зупинення реєстрації ПН та РК буде відбуватися не тільки щодо складених ПН та РК, а й поданих на реєстрацію. Також розширено коло «мінусових» РК, які підлягають моніторингу на відповідність критеріїв ризиковості

Блокувати ПН та РК будуть ще більше: проєкт змін від Мінфіну

Як на початку травня попереджав Гетманцев, порядок блокування ПН та РК вирішили удосконалити та зробити більш жорстким.

Наразі на сайті Мінфіну розміщено Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». З текстом змін можна ознайомитися тут.

Як наголошено в повідомленні про оприлюднення проекту постанови, його підготовлено у зв’язку із виявленням численних випадків маніпулювання показниками та ознаками, визначеними Постановою № 1165, у разі відповідності яким подані для реєстрації в Реєстрі ПН та РК не перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку та критеріям ризиковості здійснення операцій.

Відповідно, на думку Мінфіну, ці питання будуть вирішені через прийняття проекту постанови шляхом удосконалення автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, передбаченого постановою № 1165.

 

Які зміни чекають на платників ПДВ у системі моніторингу

Зокрема, передбачається внести зміни до п. 3 Порядку №1165. За ними,  не будуть підлягати моніторингу на відповідність критеріїв ризиковості тільки РК, складені до ПН на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику.

Наразі виключенням є РК, складені у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та РК, складені на неплатника податку.

Тож більшість РК на зменшення буде підпадати під моніторинг.

Також планують внести зміни до п. 6 Порядку №1165 Завдяки змінам зупинення реєстрації ПН та РК буде відбуватися не тільки щодо складених ПН та РК, а й поданих на реєстрацію. На практиці це буде означати, що при реєстрації РК на зменшення покупцем-платником ПДВ, ці РК можуть бути заблоковано.

 

Деталізовані умови неврахування таблиці даних

За новою редакцією п. 19 Порядку №1165 комісії ДПС зможуть приймати рішення про неврахування таблиці даних платника податку, що врахована в автоматичному режимі у разі коли:

  • стосовно платника податку прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, визначених у пунктах 1-5 додатка 3 до цього Порядку;
  • до ДПС надійшла податкова інформація щодо невідповідності інформації, зазначеної в таблиці даних платника податків, видам економічної діяльності відповідно до КВЕД кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України, яка свідчить про надання платником податку недостовірної інформації в таблиці даних платника податку.

 

Зміни до критеріїв ризиковості

За першим критерієм ДПС перевіряє віртуальні залишки ризикових товарів і у разі перевищення реалізуємих товарів над залишками у 1,5 рази, має право блокувати реєстрацію ПН. Перелік цих ризикових товарів дуже великий. Але, з урахуванням змін, ДПС буде перевіряти не тільки залишки ризикових, а й всіх товарів. Буде виключено норму щодо переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

***

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»