• Посилання скопійовано

Увага! Всі декларації з єдиного податку будуть оновлені

Мінфін опублікував проєкт Наказу, яким пропонується доповнити декларації фізосіб-"єдинників", "єдинника" ІІІ групи (юрособи) та "єдиннника" IV групи додатком з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання

Увага! Всі декларації з єдиного податку будуть оновлені

2 лютого 2022 року Мінфін опублікував проєкт Наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578» (завантажити). У новій редакції пропонується викласти:

  • декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (завантажити);
  • декларацію платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) (завантажити);
  • декларацію платника єдиного податку четвертої групи (завантажити).

 

Що змінюється?

Проєктом наказу пропонується доповнити податкові декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) та платника єдиного податку четвертої групи додатком з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання. 

 

Чому виникла потреба вносити зміни?

У пояснювальній запискці до проєкту Наказу зазначено, що Законом  № 1914 главу 1 розділу ХІV Кодексу доповнено статтею  297-1 щодо визначення загального мінімального податкового зобов’язання платників єдиного податку.

Згідно з п. 297-1.1 платники єдиного податку – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік.

На сьогодні суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, на яких поширюються вищезазначені вимоги, не мають можливості реалізувати обов’язки щодо звітування, застосовуючи форму звітного документа, оскільки Наказом №578 не передбачалося звітування з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання. 

 

Що таке МПЗ?

Визначення наведене у пп. 14.1.114-2 ПКУ

Мінімальне податкове зобов’язання – це мінімальна величина податкового зобов’язання зі сплати податків, зборів, платежів, які контролюються ДПС. При цьому ПЗ має бути пов’язане з:

  • виробництвом та реалізацією власної сільгосппродукції та/або 
  • з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільгоспугідь.

І розраховуватися МПЗ буде, починаючи з 1 січня 2022 року, щодо земельних ділянок. 

Докладно про це ми писали тут.

 

Набрання чинності

Якщо наказ буде затверджено, то він набере чинності з дня офіційного опублікування.

Відповідно до п. 46.6 ПКУ нові форми декларацій набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення. Тобто, якщо набрання чинності відбудеться у І кварталі 2022 року, то оновлені форми декларацій для фізосіб та юросіб-"єдинників" ІІІ груп слід буде подавати за періоди, починаючи з ІІ кварталу 2022 року, а для фізосіб-"єдинників" ІІ групи та для платників IV групи вперше звітувати 2023 рік.

Але як буде роз'яснювати ДПС, дізнаємося вже після затвердежння та опублікування відповідного Наказу Мінфіну.

***

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»